Denizli Evden Eve Nakliyat Tavsiye

Denizli evden eve nakliyat tavsiye olarak en önemli hususun paketleme ya da ambalajma adıyla bilinen işlemler olduğunu söylemeliyiz. Çünkü taşıma işlemlerinde öncelik taşınacak eşyaların stabilize edilmesidir. Usulüne uygun olarak montaj ve demontaj işlemleri yapılan mobilyalar, doğru biçimde paketlenen eşyalar risksiz bir şekilde güvenle taşınabilir.

Her eşya, üretildiği materyal ve major anatomisi göz önünde bulundurularak kendine özgü ambalajlama yöntemleriyle paketlenmelidir. Örneklendirmek gerekirse, mobilyalar (koltuk, yatak, dolaplar vb.) demonte edildikten sonra kraft kağıdı ve pat pat adı da verilen havalı naylonlarla itina ile sarılmalıdır. Denizli evden eve asansörlü nakliyat teknolojisi sayesinde eşyalar merdivenlerden indirilip çıkarılmamaktadır. Ya da bazı konutlarda bulunan yük asansörleri taşıma esnasında eşyaların maruz kalabileceği riskleri minimize etmektedir. Yine de tüm bu süreçlerde mobilyaların korunaklı bir biçimde taşınması için nitelikli bir ambalajlama işlemi gereklidir. Örneğin dolaplar asla ama asla tek parça taşınmamalıdır. Çok küçük sallanmalar dolap ve mobilyaların ek kısımdaki civataların yıpranmasına ve dolabın fizik bütünlüğünü yitirmesine neden olabilir.

Bu nedenle yatak odası dolapları, yataklar, mümkün mertebe koltuk takımları ve oturma grupları, sifonyer, komodin ve benzeri mobilyalar önce profesyonel marangoz tarafından demontaj işlemine tabii tutulmalıdır.Denizli evden eve asansörlü nakliyat eşya üzerindeki riskleri minimize etse de en kötü şartlar göz önünde tutularak paketleme yapılmalıdır.Demontaj işleminin ardından çıkan vida ve civatalar aynı kap ya da poşetlerin içinde muhafaza edilip, varış noktasında uygun bir biçimde montajlanmalıdır. Mobilya parçaları ayrı ayrı kraft kağıdı, pat pat ya da battaniyelerle sarılarak asansörlü sistemle evden tahliye edilmeli ve nakliye aracına dikey biçimli olarak yerleştirilmelidir.

Beyaz eşyalar başta olmak üzere tüm köşeli eşyaların köşe kısımları çarpmalara karşı koruyucu materyallerle desteklenmelidir. Buzdolabı taşınmadan en az en az bir gün önce prizinden sökülmeli, varsa buzların çözülmesi beklenmeli, ardından içinde kalan su tahliye edilmelidir. İçinde bilhassa kapak kısmındaki rafları ve iç kısımdaki ızgara raflar stabilize edilmeli ya da çıkarılarak ayrıca taşınmalıdır. Aksi halde taşınma esnasında buzdolabı içinde serbest kalarak çizilme ya da kırılmalara neden olabilir. Çamaşır ve bulaşık makinelerinin de aynı şekilde su getiren ve kirli suyu tahliye eden boru tertibatı özenle sökülerek içinde kirli su kalmayacak şekilde boşaltıldığından emin olunmalıdır. Aksi halde taşınma esnasında bu kirli sular dökülerek birlikte taşınan diğer eşya, ev tekstili ürünü ya da koltuk döşemelerinin batmasına neden olur. Eşyalar taşındıktan sonra varış yerinde düz bir zemine kurulmalıdır. Kurulum işleminden sonra buzdolabı hemen çalıştırılmamalı, yerleştirdikten sonra yaklaşık 6-12 saat sonra prize takılıp çalıştırılmalıdır.Denizli Evden Eve Nakliyat - Paketleme


Denizli evden eve nakliyat esnasında oturma grupları içinde çekyat yapısında olan koltuklar varsa bunlar açık hale getirildikten sonra ambalajlanıp dikey bir biçimde nakliye aracına dizilmelidir. İskoç tarzı koltuklar yüksek ayaklı olmakla beraber ayakları genelde sökülemez yapıda tek parça ya da tutkallanmış parça ahşap şeklindedir. Bu tarz koltukların ayak çevreleri kraft kağıtlarıyla sarılmalıdır. Koltukların nevi ne olursa olsun asla sürünerek taşınmamalı, sökülebilir nitelikte olan tüm mevcut aksam (ayak vb.) söküldükten sonra ambalajlanıp taşınmalıdır. Halılar katlanıp dürüldükten sonra tek parça poşetlere koyularak taşınmalıdır, açıkta taşınırsa toz kapma sonucu yeniden yıkanma ihtiyaç ve masrafı doğurabilir. Perdeler, yer kaplayan ev tekstili ürünleri büyük hurçların içine koyularak taşınabilir.Denizli evden eve nakliyat tavsiye olarak şunu söylebiliriz ki asla "bizim eşyamız az" yanılgısına düşmemelisiniz.

İlk defa Denizli evden eve nakliyat hizmeti alan ya da taşınan kişiler genelde eşyalarının az olduğu yanılgısına kapılabilir. Ancak unutmayın ki taşınırken büyük eşyalardan, koltuk ve beyaz eşyalardan değil bilhassa küçük, ilk etapta göze çarpmayan eşyalar, şahsi metalar, obje ve dekor benzeri nesnelerden korkmalısınız. Hacmi nedeniyle buzdolabını taşımak size zor görünse de küçük boyutlu eşyalarınız taşınma esnasında başınızı daha çok artıracaktır. Taşınma öncesi derlenip toparlanmaya mümkün olan en kısa sürede başlayın, çünkü süreç içerisinde hesaba katmadığınız pek çok ekstra iş ya da aksilik sizi bekliyor olacak. Evinizde mücevherat ya da yatırım türünden değerli eşyalarınız varsa öncelikle bu eşyaların emniyetini sağlayınız. Takılarınızı bir ya da birkaç takı askısında merkezileştiriniz. İrili ufaklı elbise, iç çamaşırı, çorap benzeri giyim eşyalarınızı hurçlara koyabilirsiniz. Bu esnada aile içinde fertlerin elbiselerini ayrı hurçlara koymaya dikkat etmeniz, taşınma sonrasında elbiselerin karışması veya kaybolması risklerini azaltacaktır. Havlu benzeri ev tekstili ürünlerinizi ayrıca diğer eşyalarınızı stabilize etmek için kullanabilirsiniz. Mesela banyo havlularınızla büyük - kırılabilir nitelikteki obje ve dekorlarınızı sarabilirsiniz. El ya da mutfak havlularınızla porselen - cam mutfak eşyalarınızı sarabilir, bu şekilde kırılma ya da çizilmeleri önleyebilirsiniz.

Tabakları bir koliye koyarken üst üste koymanız kırılma riskini artırır, bu nedenle tabaklarınızı kolilere dikey olarak ve aralarını kraf kağıdı ya da havlu ile besleyerek koymalısınız. Kendiniz kolileme yapıyorsanız, taşınma sürecinden önce bolca koli temin etmelisiniz. AVM'ler, süpermarketler büyük ebatlı kolileri rahatlıkla bulabileceğiniz yerlerdir. Koli temin ederken bulduğunuz kolilerin daha önce ağır eşyaların taşınması için kullanılmış olmasınaKolilerin dikkat etmelisiniz. Çünkü bu tarz koliler daha dayanıklı olacaktır. Kolilerin iki yanına taşırken elinizi sokabilmek için yuvalar açmanız önerilir. Ayrıca her odadan çıkan eşyaları aynı koliye koymalı ve kolilerin üzerine hangi odalara ait olduğunu yazmalısınız. Kırılabilir nitelikte eşya barındıran kutuların üzerine kesinlikle büyük yazılarla "kırılabilir" şeklinde not düşmelisiniz. Her kutuya hangi odaya ait olduğunu yazmanız yeni evinizde onları ait oldukları odalarda açmanızı sağlar, bu da taşınma esnasında doğan kaotik ortamın yükünü bir nebze de olsa azaltacaktır.

Denizli evden eve nakliyat esnasında masaüstü bilgisayar, televizyon ya da modem tarzı elektronik eşyaların kablolarını sökmeden önce kablo giriş kısmının fotoğrafını çekiniz, bu yeni evinizde kablolarını kafa karışıklığı yaşamadan dorğu yerlerine takmanızı sağlayacak ve size zamandan tasarruf ettirecektir. Biz tüm taşınma süreçlerinde profesyonel hizmet almanızı önersek de kendiniz taşıma yapmanız halinde bu tavsiyelerimizi göz önünde bulundurabilir ya da Youtube kanalımızdaki Denizli Evden Eve Nakliyat Tavsiye, Nasıl Yapılır - Ev Taşıma İpuçları videomuzu da izleyebilirsiniz.Hemen Arayın
Denizli evden eve nakliyat firmaları arasında firmamız sunduğu depolama hizmetiyle de ön plana çıkmaktadır.Denizli evden eve nakliyat firmaları arasından pek azı depolama hizmeti sunabilmektedir. Evden eve nakliyat firması araştırması yaparken seçtiğiniz firmanın depolama hizmeti sunuyor olmasını da tavsiye etmekteyiz. Bilhassa şehirler arası evden eve nakliyat süreçlerinde taşınma tarihleri ile eski evi tahliye ya da yeni evle sözleşme yapıp yerleşme dönemleri örtüşmeyebilir. Örneğin Denizli'den İstanbul'a taşınıyorsunuz, kontratınız Denizli'de haziran ayında bitiyor ancak İstanbul'a ağustos ayında geçmeyi planlıyorsunuz. Bu süre zarfında İstanbul'da bir ev tutmanıza, kira ödemenize hiç de gerek yok. Eşyalarınızı sigortalı bir biçimde taşıdığımız gibi, uygun şekilde ve özenle paketleme işlemi yaptıktan sonra sigortalı olarak güvenli depolarımızda depoluyoruz. Bu sayede sizi hem kira yükünden hem de eşyalarınızı güvenle bir yere koyma derdinden kurtarmış oluyoruz.

Depolama hizmetleri günden güne ön plana çıkmakta ve firmamız Şimşek Nakliyat sektördeki öncü çizgisini bu hizmette de sürdürmektedir. Depolama hizmetimiz ya da diğer hizmetlerimiz için size bir telefon kadar yakınız. 0258 261 81 49 numaramızdan bizi aramanız yeterli.

DENİZLİ EVDEN EVE NAKLİYAT FİRMASINA MI İHTİYACINIZ VAR?

Şehiriçi ve Şehirlerarası Taşıma İşlemleri İçin Doğru Adrestesiniz

PTT
Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Denizli Büyükşehir Belediyesi
Türkiye İş Bankası